Arkojen koirien kohtaaminen, käsittely ja koulutus

Arkojen koirien kohtaaminen, käsittely ja koulutus kurssi (3 tuntia)

Pelkääkö koirasi toisia koiria / ihmisiä tai jotain muita asioita? Onko eläinlääkärissä käynti suuri haaste? Eikö koirasi anna leikata kynsiään suosiolla?

Jotkut koirat vaan ovat herkempiä kuin toiset ja saattavat stressaantua pelottavista asioista. Koiran kanssa syntyy usein väärinkäsityksiä kun ei ymmärretä sen eleitä oikein. Koiralle on saattanut tulla pelkoehdollistuma jostain ikävästä kokemuksesta, varsinkin jos koirasi on kadulta pelastettu rescue-koira.

Kurssilla saat neuvoja koirasi totuttamiseen eri pelon kohteisiin. Opit kouluttamaan koirallesi ikävät hoitotoimet mukaviksi. Saat varmuutta miten toimia kun koira pelkää ja osaat ohjeistaa vieraita ihmisiä miten koirasi kohdataan. Kurssilla harjoitellaan yksi koira kerrallaan ainakin aluksi ja muut osallistujat saavat seurata toistensa harjoituksia riittävän etäisyyden päässä.

Kurssin ”Koulutuksen perusteet”-luento: 

Seuraava kurssit:

Kurssin hinta: 60€

Ilmoittaudu alla olevalla lomakkeella ja sen jälkeen saat sähköpostiisi tiedon luento- ja kurssipaikasta.

Ilmoittaudu

Ilmoittaudun kurssille *

Ohjaajan nimi *

Sähköposti *

Puhelin *

Koiran nimi *

Koiran rotu *

Koiran sukupuoli *

Koiran ikä *

Lisäietoja koirasta (esim. onko koiralla sairauksia/lääkitystä, onko koira arka, haukkuherkkä tms.)

Aiemmin käydyt kurssit (missä, milloin)

Olen lukenut koirakoulun sopimusehdot
 Kyllä